Speciální nitě

Polypropylén

Nitě mají vynikající odolnost proti chemikáliím (kyselinám, zásadám, hydrolýze).  Neabsorbují

vlhkost a v konkurenci s ostatními syntetickými nitěmi je relativně laciná. Má dobrou odolnost vůči plísním, hnilobám, chemickým plynům, mikroorganismům a proti stárnutí. Niť je stabilní na UV záření.

Je použitelná při teplotách do 90°C v podmínkách, kdy nemůže být použita polyesterová nit kvůli agresivním chemikáliím.

Pro tyto vlastnosti nachází dobré využití v chemickém a potravinářském průmyslu.

Možnosti použití:

- výroba ochranných pomůcek pro filtraci apod.
- filtrace chemických plynů
- výroba pytlů na balení hnojiv a chemikálií 
- výroba obalů na potraviny        
 
               

Kevlar

Nitě jsou vyrobeny z kvalitních, dlouhých meta-aramidových vláken, která mají vysokou tepelnou odolnost, pevnost a velmi dobrou biologickou a chemickou odolnost. Jsou plamenu vzdorné až do teploty 425 °C. UV záření nemá vliv na tepelnou odolnost, pouze snižuje pevnost.

Kevlar + Kov

Nitě jsou vyrobeny z kvalitních, dlouhých meta-aramidových vláken a kovového vlákna. Díky spojení těchto dvou matriálů jsou plamenu vzdorné až do teploty 600 °C.

Nomex

Speciální, tepelně odolnou šicí nit, vyrobenou z nomexových vláken, která dávají niti výjimečné vlastnosti. Tj. vysokou tepelnou odolnost (do 370 °C), dobrou chemickou a biologická odolnost, netaví se a je samozhášivá. Oproti niti Kevlar je Nomex barvitelný. Nabízíme v široké barevné škále.

Eurospun

Nit je vyrobena z kvalitních vláken polyesterové střiže, proto má niť velmi dobrou pevnost a je možné ji využít na různé šicí operace a zpracování různých druhů materiálů, včetně papírových, jutových i ostatních pytlů. Niť je pouze v provedení přírodní bílá. Nitě neobsahují žádné toxické ani zdraví škodlivé látky, proto je vhodná do potravinářského průmyslu.

Colorific

Originální monofilament, vyrobený z polyamidu 6.6. Má vysokou odolnost vůči oděru a je ideální pro všestranné použití jako je výroba hraček, čalouněného nábytku, cestovních zavazadel, prošívání sportovního oblečení, přikrývek, slepé švy apod. 

Krajová nit Pesh
Polyesterová nit vysokopevnostního polyesterového hedvábí s použitím speciálního antistatického lubrikantu je výsledná nit stejnoměrná a dokonale hladká. Využívá se zejména na zpevnění krajů u výroby látek.

Krajová nit Ba
Bavlněná nit s použitím speciálního antistatického lubrikantu. Využívá se zejména na zpevnění krajů u výroby látek.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení