Speciální nitě

Polypropylén

Nitě mají vynikající odolnost proti chemikáliím (kyselinám, zásadám, hydrolýze).  Neabsorbují

vlhkost a v konkurenci s ostatními syntetickými nitěmi je relativně laciná. Má dobrou odolnost vůči plísním, hnilobám, chemickým plynům, mikroorganismům a proti stárnutí. Niť je stabilní na UV záření.

Je použitelná při teplotách do 90°C v podmínkách, kdy nemůže být použita polyesterová nit kvůli agresivním chemikáliím.

Pro tyto vlastnosti nachází dobré využití v chemickém a potravinářském průmyslu.

Možnosti použití:

- výroba ochranných pomůcek pro filtraci apod.
- filtrace chemických plynů
- výroba pytlů na balení hnojiv a chemikálií 
- výroba obalů na potraviny        
 
               

Kevlar

Nitě jsou vyrobeny z kvalitních, dlouhých meta-aramidových vláken, která mají vysokou tepelnou odolnost, pevnost a velmi dobrou biologickou a chemickou odolnost. Jsou plamenu vzdorné až do teploty 425 °C. UV záření nemá vliv na tepelnou odolnost, pouze snižuje pevnost.

Kevlar + Kov

Nitě jsou vyrobeny z kvalitních, dlouhých meta-aramidových vláken a kovového vlákna. Díky spojení těchto dvou matriálů jsou plamenu vzdorné až do teploty 600 °C.

Nomex

Speciální, tepelně odolnou šicí nit, vyrobenou z nomexových vláken, která dávají niti výjimečné vlastnosti. Tj. vysokou tepelnou odolnost (do 370 °C), dobrou chemickou a biologická odolnost, netaví se a je samozhášivá. Oproti niti Kevlar je Nomex barvitelný. Nabízíme v široké barevné škále.

Eurospun

Nit je vyrobena z kvalitních vláken polyesterové střiže, proto má niť velmi dobrou pevnost a je možné ji využít na různé šicí operace a zpracování různých druhů materiálů, včetně papírových, jutových i ostatních pytlů. Niť je pouze v provedení přírodní bílá. Nitě neobsahují žádné toxické ani zdraví škodlivé látky, proto je vhodná do potravinářského průmyslu.

Colorific

Originální monofilament, vyrobený z polyamidu 6.6. Má vysokou odolnost vůči oděru a je ideální pro všestranné použití jako je výroba hraček, čalouněného nábytku, cestovních zavazadel, prošívání sportovního oblečení, přikrývek, slepé švy apod. 

Krajová nit Pesh
Polyesterová nit vysokopevnostního polyesterového hedvábí s použitím speciálního antistatického lubrikantu je výsledná nit stejnoměrná a dokonale hladká. Využívá se zejména na zpevnění krajů u výroby látek.

Krajová nit Ba
Bavlněná nit s použitím speciálního antistatického lubrikantu. Využívá se zejména na zpevnění krajů u výroby látek.